• 2 listopada 2022

Sadzonki Modrzew europejski

Sadzonki Modrzew europejski

Sadzonki Modrzew europejski 1024 576 a_sadz_up

Sadzonki Modrzew europejski

Charakterystyka i występowanie

Jest to drzewo należące do gatunku sosnowatych żyjące około 500 lat.  W Polsce porasta tereny górzyste takie jak góry świętokrzyskie, Beskidy a także Pieniny i Tatry.

Korona tego gatunku ma stożkowy, regularny kształt i miękkie, zebrane w puszyste kępki igły, które zrzuca na porę zimową.

Modrzew europejski osiąga do 40 m wysokości w dobrych warunkach atmosferycznych.

Jest to drzewo odporne na niskie temperatury, dobrze rozwija się w słonecznych miejscach, nie toleruje cienia i suszy, lubi wilgotną i zrównoważoną żyzną glebę.

O modrzew trzeba dbać po względem nasłonecznienia i wody, jest on odporny na szkodniki, należy jednak kontrolować jego młode pędy, ponieważ często są narażone na ataki szkodników typu ochojnik. Aby uniknąć takich ataków modrzew nie powinien być sadzony w towarzystwie świerków.

Modrzew europejski sadzonki

Zastosowanie

Drzewo jest idealne do formowania, lubi się zagęszczać. Świetnie prezentuje się jako soliter w ogrodach czy koło domu, może także przybrać formę żywopłotu. Drzewo dobrze znosi przycięcia, bardzo ładnie się zagęszcza. Żywopłoty najlepiej przycinać od kwietnia do lipca.

Modrzewie wcześnie rozpoczynają wegetację, posiadają ozdobne igły, szyszki, ładny pokrój, a dodatkowo nie są wymagające i przy niewielkim zaangażowaniu mogą stanowić atrakcję dla dużych jak i małych ogrodów.

Drzewo posiada mocny system korzenny. Przestrzenie podmiejskie są idealnym domem dla modrzewia, w mieście jednak także poradzi on sobie ze wszelkimi zanieczyszczeniami.

Z uwagi na to, że drzewo jest odporne na gnicie ma częste zastosowanie przy budowie domów.

Sadzonki modrzewia

Sadzenie modrzewia europejskiego

Roślinę możemy sadzić przez cały rok, ale dobrze jest omijać pory suche oraz mrozy. Jeżeli sadzenie występuje wiosną i latem należy roślinę solidnie podlewać, aby uniknąć przesuszenia. Wczesna jesień jest najlepszą porą dla modrzewia.

Modrzew europejski lubi przestrzeń, dlatego dobrze jest go sadzić w odpowiednim dystansie z innymi drzewami, by mógł rozłożyć swe gałęzie i mieć dostęp do światła. W innym wypadku, w ścisku zrzuca te dolne części i pnie się wysoko do słońca ze względu na swoje zamiłowanie do niego.

ZAMÓW TERAZ

Wysokiej jakości sadzonki uprawiane z pasją.

sadzonki gwarancja jakości
Gwarancja jakości

Praca w szkółce przerodziła się w naszą pasję dzięki czemu staramy się z pełnym
zaangażowaniem dostarczać jak najlepszy materiał rozsadowy.

Gospodarstwo szkółkarskie znajduję się pod pełnym nadzorem PIORiN-u
( Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa ) oraz BNL ( Biuro Nasiennictwa
Leśnego ) co gwarantuje najwyższą jakość naszych sadzonek .